Aktualności
Badania USG.

Zapraszamy na badania USG ginekologiczno- położnicze oraz uroginekologiczne / w diagnostyce nietrzymania moczu/.


Ginekologia estetyczna

 Więcej informacji w zakładce ginekologia estetyczna w głównym menu. Zapraszamy.


LASEROWE leczenie nietrzymania moczu i laserowe ujędrnianie ścian pochwy

Wprowadzamy zabiegi laserowego leczenia nietrzymania moczu oraz laserowej  rewitalizacji  (ujędrniania) ścian pochwy po porodzie i w okresie menopauzy.


 
Podstrony:  1  2 
Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Badanie urodynamiczne

Jest elementem diagnostyki przy wykrywaniu zaburzeń w utrzymaniu moczu. Badanie pozwala na uzyskanie powtarzalnych wyników kwalifikujących pacjenta do optymalnego sposobu dalszego leczenia, dzięki któremu można osiągnąć najlepszy możliwy efekt terapeutyczny. Badanie to polega na ocenie czynności narządów dolnych dróg moczowych, które odpowiadają za utrzymanie moczu i właściwe opróżnienie pęcherza podczas mikcji.
Badanie urodynamiczne polega na wykonaniu różnych testów. W takcie badania mierzy się ilość oddawanego moczu, czas oddawania tego moczu, ciśnienie wewnątrz pęcherza i odbytnicy oraz napięcie mięśni, które zatrzymują mocz (zwieraczy).

W trakcie badania urodynamicznego do pęcherza wprowadzany jest cewnik, który służy do napełniania pęcherza moczowego solą fizjologiczną oraz do rejestracji ciśnień panujących w pęcherzu. Sam moment wprowadzania cewników jest nieprzyjemny i może powodować uczucie dyskomfortu, które następnie mija. Dodatkowo mierzy się też ciśnienie panujące w jamie brzusznej przy pomocy wprowadzonego do pochwy ( u kobiet) lub odbytnicy ( u mężczyzn) specjalnego cewnika. Czynność mięśni zwieraczy jest określana dzięki elektrodom znajdującym się w okolicy odbytnicy.


Przygotowanie do badania urodynamicznego:

  • Pacjent powinien zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną oraz aktualne badanie ogólne moczu z posiewem.
  • Pomocny w interpretacji badania jest wypełniony kwestionariusz Gaudenza i kalendarz mikcji (ilość mikcji na dobę, oraz ilość moczu na porcję - minimum przez jeden dzień).
  • Pacjent zgłasza się z wypełnionym pęcherzem.
     
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2009       Administracja